Pozycjonowanie stron

Optymalizacja strony – klucz do wysokich pozycji w wyszukiwarce Google

Wyszukiwarki zyskały w ciągu ostatnich lat bardzo dużą popularność a marketing w wyszukiwarkach uważany jest za tą dziedzinę marketingu, która najszybciej się rozwija. Dzięki pozycjonowanie przeżywa prawdziwy boom i każdy wręcz chce być na czołowych pozycjach w najpopularniejszej wyszukiwarce w Polsce. Jedną za bardzo istotnych kwestii pozycjonowania jest optymalizacja na której warto się skupić jeżeli zależy nam na wysokich pozycjach.

A więc na czym polega ta cała optymalizacja i jaki ma wpływ na naszą stronę internetową? Optymalizacja to w skrócie mówiąc działania, które mają sprawić, że nasza witryna zostanie postrzegana przez roboty wyszukiwarek za bardzo wartościową. Pamiętać jednak trzeba, że nasza witryna jest nie dla robotów lecz także dla użytkowników. Dlatego nigdy nadmierna optymalizacja strony internetowej nie może wpłynąć na przyjazność Twojego serwisu dla zwykłego internauty.

A więc rozpocznijmy optymalizację stron. Na początek warto abyś pozbył się wszystkich niepotrzebnych linijek kodu Twojej strony internetowej. Dla tego w znaczący sposób skrócisz czas ładowania Twojej strony internetowej. Kolejnym krokiem dopasowanie matadagów i title twojej strony do pozycjonowanych przez Ciebie słów kluczowych (pamiętaj aby nadmiernie nie nasycać metatagów i title ponieważ wyświetlają się one w wynikach wyszukiwania i muszą być zrozumiałe dla internauty).

Jeżeli masz już opracowane metatagi skup się na znacznikach. W tych znacznikach umieszczaj tytuły jak i podtytuły Twoich artykułów. Równie ważna co optymalizacja kodu jest optymalizacja treści znajdujących się na Twojej stronie internetowej. Ważne jest aby w treści Twoich artykułów znajdowały się nie tylko słowa kluczowe, lecz dobrze byłoby aby w odpowiedni sposób zostały one wyróżnione w tekście. Choćby poprzez pogrubienie czy też kursywę.

Jeżeli osadzenie w tekście niektórych słów kluczowych bez odmiany sprawia Ci trudność. Nie martw się odmienione słowa kluczowe również mają pozytywny wpływ na pozycjonowanie. Śledź na bieżąco nowości dotyczące optymalizacji strony. Warto abyś co jakiś czas przeglądał wskazówki dla Webmastera w których znajdziesz kilkanaście ciekawych sposobów optymalizacji własnej strony.